AKTUALITY A NOVINKY

Otevírací doba návštěvnických zařízení

Přesto, že to venku vypadá víc na léto než na jaro, na vrcholcích Šumavy byla ještě nedávno dlouhotrvající, vysoká sněhová pokrývka. Ta nám neumožnila v letošním roce připravit provoz informačních středisek na Březníku a Poledníku v řádném termínu. Tato dvě zařízení budou proto otevřena od 19. května 2018.

Více zde

Začíná rysí rok. „Šumavskou“ populaci rysů společně systematicky sledují 3 státy

Největší českou populaci rysů hostí Šumava a její okolí. Většina těchto rysů migruje mezi Českou republiku, Bavorskem i Rakouskem. Tyto tři státy se proto spojily a podepsaly dohodu o dlouhodobé spolupráci na monitoringu těchto šelem. Výsledky pravidelného sledování rysů v celém rozsahu výskytu populace umožní spolehlivě vyhodnotit její stav a přijmout potřebné kroky pro její ochranu. Kromě toho budeme mít díky komplexnímu monitoringu šanci seznámit se s životními osudy jednotlivých zvířat.

Více zde

Hus Muž nabídne i dětské závody!

Už tuto sobotu 5. května se uskuteční u Křišťanovického rybníka druhý ročník závodu Hus Muž. Kromě dospělých, pro které je připraven terénní duatlon, si budou moci zazávodit i děti. Mimo soutěží se mohou těšit i na zajímavé atrakce!

Více zde